O tym, że w zawodzie fryzjerskim oprócz umiejętności niezbędna jest wyobraźnia i szczypta fantazji przekonali się uczestnicy II Szkolnego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej w ZDZ w Warszawie, we wtorek  11 kwietnia 2017 r.

„Wieczorowy zawrót głowy” i „Nowoczesna Panna Młoda” - taki był motyw przewodni konkursu, w którym wzięli udział reprezentanci klas fryzjerskich technikum ZDZ w Warszawie. Prezentacja umiejętności fryzjerskich zakładała stylizację fryzury wraz ze strojem. Praca na modelkach wymagała doboru fryzury przy zastosowaniu różnych technik fryzjerskich. I tu, uczestnicy  wykazali się nie lada pomysłowością. Zaskakiwały i te odważne, i te klasyczne stylizacje. Wszystkie jednak były adekwatne do tematyki konkursu . W trakcie oceny konkursowych prac jurorzy brali pod uwagę najdrobniejsze detale, z dużym naciskiem na estetykę wykonania.

Konkurs  służył wymianie doświadczeń między uczniami . Zakładał rozwijanie kreatywności oraz uczył zasad zawodowej konkurencji opartej na profesjonalizmie.

Oto wyniki konkursowych zmagań:

I miejsce  -   Kamil Marjański, kl. III

II miejsce -    Natalia Pluta, kl. II

III miejsce – Weronika Krzyżanowska kl. II

Wyróżnienie – Mateusz Gacparski, kl. I

Biorąc pod uwagę aktualne umiejętności zawodowe, wyobraźnię i fantazję przyszłych fryzjerów możemy śmiało, w niezbyt odległej przyszłości, szukać naszych młodych mistrzów w Salonach Fryzjerskich w Warszawie.