Mateusz Gacparski, uczeń pierwszej klasy technikum fryzjerskiego ZDZ w Warszawie i Weronika Krzyżanowska, uczennica II klasy technikum fryzjerskiego ZDZ w Warszawie wyróżnieni zostali w IX Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej „GEOMETRYCZNE EKSPLOZJE".

Finał konkursu odbył się 28 marca 2017 r. W zmaganiach wzięło udział 50 uczestników -  uczniów zasadniczych szkół zawodowych i  techników fryzjerskich z całej Polski. Reprezentantom technikum fryzjerskiego ZDZ w Warszawie, których do konkursu przygotowała nauczycielka zawodu - Anna Woźniak, udało się zdobyć aż trzy wyróżnienia. Dwa wyróżnienia otrzymał za fantazyjną stylizację Mateusz Gacparski i jedno wyróżnienie trafiło do Weroniki Krzyżanowskiej.

Jury oceniało inspirację, pomysł i całościową stylizację - wizerunek modela/modelki w odniesieniu do tematu konkursu.

Celem konkursu było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań fryzjerskich, popularyzacja i pogłębienie wiedzy fryzjerskiej oraz ukazanie walorów pracy fryzjera, jako formy działalności artystycznej.

Konkurs umożliwił nawiązywanie współpracy i wymianę doświadczeń między uczniami, nauczycielami zawodu oraz szkołami zawodowymi.

Spotkanie zwieńczono profesjonalną sesją zdjęciową, która upamiętniła najlepsze, stworzone przez finalistów „geometryczne eksplozje”.

Stylizacja Weroniki Krzyżanowskiej, uczennicy II klasy technikum fryzjerskiego ZDZ w Warszawie.

Stylizacja Mateusza Gacparskiego, ucznia I klasy technikum fryzjerskiego ZDZ w Warszawie.