Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkół ZDZ w Warszawie już 4 marca br. Podczas Dnia Otwartego będzie można obejrzeć sale w których prowadzone są zajęcia, pracownie komputerowe, profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne: kosmetyki estetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, studio nagrań i realizacji dźwięku. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach: ceramiczno – rzeźbiarskim, z pielęgnacji włosów oraz kulinarnym. Zainteresowani nauką w szkołach będą mogli spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami; dowiedzieć się więcej na temat nauki, przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

OTWÓRZ DRZWI DO TWOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ

DZIEŃ OTWARTY SZKÓŁ ZDZ W WARSZAWIE

4 marca 2017 r. (SOBOTA) , START: godz. 10.00

Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, ul. Podwale 13, Warszawska Starówka

www.szkoly.zdz.edu.pl

10.00 – 10.30 , Sala 208 , II piętro

Większe kompetencje – Szersze perspektywy! Poznaj atuty nauki w Szkołach ZDZ w Warszawie.

Prowadzący: - mgr Jacek Falkowski,  Dyrektor Szkół ZDZ w Warszawie

10.30 – 11.30 , Pracownia malarstwa i rzeźby nr 6, I piętro , (wejście od Patio)

Naczynia z gliny -  Warsztaty ceramiczno – rzeźbiarskie

Prowadząca: Henryka Stronk

Podczas warsztatów zainteresowani oprócz samodzielnego tworzenia naczyń z gliny oraz obcowania ze sztuką, dowiedzą się o procesie lepienia i wypalania gliny w profesjonalnym piecu ceramicznym. Zapoznają się z różnymi technikami pracy ceramika. Proponujemy, aby uczestnicy warsztatów wykonali naczynia z gliny , które będą mogli ofiarować bliskim jako artystyczny prezent na różne okazje. Nasza propozycja warsztatów to zarówno okazja do świetnej zabawy jak i niezwykła lekcja kreatywności.

11.30 – 12.30 , Pracownia fryzjerska nr 23 , parter

Recepta na piękne włosy - Warsztaty z pielęgnacji włosów

Prowadząca: Anna Woźniak

Recepta na piękne włosy. Czy taka istnieje? Przekonamy się na warsztatach! Zainteresowani dowiedzą się jak właściwie pielęgnować włosy m.in.:  jak dobrać odpowiedni szampon i czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze, co to jest kondycjonowanie włosów  i na czym polega ich regeneracja. Uczestnicy dowiedzą się również jak radzić sobie z łupieżem, przetłuszczaniem, wypadaniem, przesuszeniem oraz jak dbać o włosy zniszczone wskutek farbowania.

Kuchnia włoska – Warsztaty kulinarne

Prowadzący: Mariusz Nowicki

Kuchnia włoska dzięki swej prostocie i smakowitości jest jedną z najbardziej popularnych kuchni europejskich.  Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję  przygotować  pizzę i fettuccine po neapolitańsku.

Warsztaty poprowadzi Mariusz Nowicki – Mistrz Polski i Litwy BBQ 2015, Trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski podczas Olimpiady Kulinarnej w Erfurcie i Pucharu Świata w Luksemburgu, Założyciel Zespołu Kulinarnego Polish BBQ Team, Sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.

Po zakończeniu warsztatów wszystkie dania będą degustowane, dzięki czemu uczestnicy spróbują potraw przygotowanych przez siebie i innych.

Zwiedzanie Szkół ZDZ w Warszawie

Podczas Dnia Otwartego (w godzinach od 10.00 – 14.00) będzie można obejrzeć sale w których prowadzone są zajęcia, pracownie komputerowe, profesjonalnie wyposażone pracownie specjalistyczne: kosmetyki estetycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, studio nagrań i realizacji dźwięku. Zainteresowani nauką w szkołach będą mogli również spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami; dowiedzieć się więcej na temat nauki, przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych.

Zapraszamy serdecznie